Zastav se... nadechni se... začni žít.

Klub Stínů III

29. listopadu 2010 v 16:37 |  Klub Stínů
Ale vypadalo to úplně jako pravá krev a bylo to také stejně husté, jak zjistila, když do sklenice namočila prst.
  Zadržela dech, zavřela oči a pak rychle do sebe celou sklenici obrátila. Přestože pila co nejrychleji, ucítila typickou slanou chuť. Panbože, opravdu vypila krev!
  Pak se jí chuť v ústech rozležela a zesládla jako ovocný sirup. Usmála se v duchu, protože se dovtípila, že je to jen džus, do kterého něco přimíchali.
  Karen vzala svou sklenici a vypila ji naráz. ,,Uf,'' ulevila si.
  Jane se podívala na Roba. Jeho sklenice byla prázdná a Rob se jako vždycky tvářil otráveně. Jeff naproti tomu zářil zdravou zelení a zřejmě mu bylo špatně. Jane by jim byla ráda řekla, že trik prokoukla a že to není krev, ale netroufala si.
  Vtom se ozvalo hlasité bouchnutí, jako by na střechu srubu dopadl velký kámen. ,,Co to je?'' vyjevila se Lia a nechápavě civěla ke stropu.
  Buch! Tentokrát byl úder ještě hlasitější. Hned nato se zvenku ozval vyděšený výkřik a místností prosvištěl závan větru, který roztančil plameny svíček. Jane zatajila dech a rozbušilo se jí srdce.
  ,,Co je to támhle?!'' vykřikla polekaně Lia a ukazovala do zadního rohu mástnosti.
  Všichni se rázem tím směrem ohlédli. Těsně nad podlahou se vznášel matně zářící kulatý útvar. Jane cítila srdce až v krku. Celá ta věc  připomínala tvář něčeho, co snad kdysi mohlo být člověkem.
  ,,Co to může být?'' šeptala Cedra vyděšeně. ,,Vždyť to vypadá jako nějaká hlava!''
  ,,Nic to není,'' uklidňovala ji Jane, i když sama byla strachem bez sebe. Rob přece říkal, utěšovala se, že žádná z těch nastražených hrůz nemůže ve skutečnosti nic zlého udělat. Usilovně se tomu snažila uvěřit. Je to jen fór, který nás má vyděsit, opakovala si. Stačí se podívat, co na to Lia. Určitě se teď bude smát! Ale přepočítala se. Prezidentčina tvář byla ztuhlá hrůzou.
  Náhle se hlava začala pomalu blížit do středu místnosti. Lia nabrala dech a začala hystericky ječet: ,,Jedeš pryč, potvoro! Co tu děláš? Ty k nám přece nepatříš!''
  Rysy přízraku se stáhly do hrozivé grimasy a v hluboko posazených očích zakmitaly zelenavé záblesky. Černé rty se prohnuly do krutého úsměšku a ozval se zlomyslný smích.

  XXX

Hlava se teď přiblížila ještě víc a Jane propadla panice. Když se vyděšený Erik vrhl ke dveřím, vyrazila mu v patách a za ní ostatní. Nedostali se daleko. Dveře byly zamčené. Jane se rychle ohlédla. Přízrak se teď vznášel uprostřed místnosti a jeho škleb vypadal ještě příšerněji.
  ,,Pusťte mě ven! Otevřete!'' křičel Erik a kopal do dveří. ,,Vezmem to oknem,'' volal Jeff. Nastala tlačenice u okna. Náhle zazněl do všeobecné vřavy ostrý Wendin hlas: ,,Nechte toho a přestaňte se chovat jako idioti! Už je to pryč.''
  Podivný přízrak zmizel, ale Jane stále tlouklo srdce jako splašené.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama