Zastav se... nadechni se... začni žít.

Klub Stínů V.

8. prosince 2010 v 15:23 |  Klub Stínů
Klub Stínů má oproti Falešné krvi u mě protekci a větší oblíbenost :D Nu což, další díl je tu...

Rob se rozesmál. ,,To nás má postrašit?''
  Jane nechápala, jak může být bratrancovi do smíchu. Sama se třásla při pouhém pomyšlení, že by se měla k té strašidelné chatrči vypravit. Nervózně zírala do tančících plamenů v krbu. ,,Nevím, jestli vás to postraší nebo ne,'' pokračovala Lia. ,,Za chvíli budeme vědět, kteří z vás tam půjdou.''
  Lia,Wendy a ostatní členové Stínů poodešli do vzdáleného rohu místnosti a ponechali čekatele úvahám, jak to s těmi strašidly vlastně je.
  Rob pohlédl na ostatní. ,,Jestli se Vám do toho nechce,'' ohlásil, ,,tak tam půjdu já.''
  ,,Mám dojem, že když tu před chvílí tančila Daveova hlava, nebylo ti moc do smíchu,'' řekl Jeff kousavě.
  ,,To bych tomu napřed musel věřit,'' nedal se Rob. ,,To přece nebyl duch, ale jasnej podfuk!''
  ,,Nejspíš,'' souhlasila Jane v touze uvěřit bratrancovi. ,,Copak skuteční duchové vůbec jsou?'' dodávala si odvahy.
  ,,Vytahuješ se tu, jako bys toužila jít pro ten poklad sama,'' napadl ji Jeff.
  Než mohla odpovědět, přiblížila se Wendy s velkou, černou hořící svíčkou. Vedle ní se postavila Lia s úzkou černou nádobou, z níž vyčnívalo šest stébel.
  ,,Tímhle budete losovat,'' řekla Lia a vytáhla stébla z nádoby. Teď teprve viděli, že konce stébel jsou obarvené, vždy dva a dva stejně: dva červené, dva žluté a dva modré.
  ,,Kdo si vytáhne modrou, půjde v noci na surinamský hřbitov a přinese odtamtud hrst hlíny z hrobu Morgany Surinamské. Kdo si vytáhne žlutou, půjde do Vesnice stínů a donese cokoli, co jasně dokáže, že tam byl. A ten, kdo bude mít červenou,'' pokračovala Lia, ,,půjde do chatrče Davea Serrena.'' Jane ucítila, jak jí zamrazilo v zádech. Na duchy sice nevěřila, ale hrozila se pomyšlení, že by měla jít právě ona.
  Lia znovu skryla barevné konce do nádoby, několikrát jí zatočila dokola, aby se stébla promíchala, a pak ji nastavila k losování.
  První táhl Jeff a vytáhl žlutou. Jane nevycházela z údivu, když viděla, že je tím očividně zklamán. Následoval Erik a hned za ním Cedra. Oba vytáhli modrou. Pak přišel Rob a připadla mu druhá žlutá.
  ,,Jak to vypadá, vyhraju první cenu,'' culila se Karen. Když nádoba došla až k ní, vytáhla samozřejmě červenou, a tím bylo i Jane jasné, co ji čeká.
  Civěla na červený konec svého stébla a srdce jí prudce bušilo. Vždyť je to jen zkouška, utěšovala se nejistě, duchové přece nejsou!
  ,,Blahopřejeme vám,'' řekla Lia s úsměvem. ,,Osud vás vyvolil, abyste po letech vrátili Klubu Stínů jeho starou tradici. Zítra večer vám dáme mapu. Podle ní projdete v měsíčním světle lesem až k Daveově chatě. Obě z vás vstoupíte dovnitř a obě si vezmete po kousku pyritu jako důkaz, že jste tam opravdu byly.  Pak se vrátíte zpátky sem, samozřejmě v případě, že vás nepotká nic neočekávaného.''
  ,,Co když tam už žádný pyrit nebude?'' zeptala se Karen.
  ,,V tom případě přinesete cokoli, co bude stejně průkazné,'' odpověděla Tara.
  Jeff se najednou dopálil. ,,Je tohle nějaká spravedlnost?'' prohlásil uraženě. ,,Jít do Vesnice stínů je přece úplná prkotina. Proč nemohu jít taky do Serrenovy chajdy?''
  ,,Protože sis vytáhl žlutou,'' usadila ho Lia. ,,Všechny zkoušky jsou důležité, tak si nestěžuj.''
  ,,Stejně je to všechno blbost,'' bručel Rob.
  ,,To říkáš proto, že se ti nepoštěstilo uhrát cestu k Daveovi Kdybys tam mohl jít, mluvil bys jinak,'' napálil ho Jeff.
  ,,Co na tom? I kdybych měl jít třeba na měsíc, tak se to tím nezmění. Všechny ty strašidelné povídačky o Údolí Strachu a Vesnici stínů jsou úplně padlé na hlavu a nechápu, jak jim může někdo věřit.''
  ,,Možná, že se to zítra bude všechno jevit trochu jinak,'' řekla Lia klidně. Pak se obrátila k ostatním.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama