Zastav se... nadechni se... začni žít.

Prosinec 2012

Trhlina v čase - 14. kapitola

31. prosince 2012 v 14:54 | Elena |  Trhlina v čase
Sluneční paprsky ozářily pokoj příjemným ranním světlem. Troufale pošimraly Jess na tváři. Ta pomalu procitla z bezesného spánku. Otevřela oči.
Po chvíli uvažování si uvědomila, proč se cítí tak divně. Pomalu se posadila. Na nočním stolku našla mokrý ručník a sklenici s vodou. Hermiona.
Nepatrně se pousmála - ona myslí na všechno.
Napila se a přiložila si obklad na břicho. Trochu to zastudilo, ale cítila se o něco líp.
Sestoupila dolů do společenské místnosti. Byla prázdná. Matně si uvědomila, že je sobota. Ostatní jsou asi ve Velké síni na snídani. Znaveně si sedla do křesla. Chvíli tiše pozorovala společenskou místnost. V rohu se válely flašky od máslového ležáku, opodál byla prázdná bedna sladkostí z Medového ráje a z úst dýní odkapával vosk.
Přemýšlela, co se to vlastně včera stalo. Hlava ji netřeštila, mohla tedy vyloučit, že by se opila. Chvíli dokonce uvažovala nad otrávením, ale raději se přiklonila k názoru, že se jenom přejedla.
,,Myslím, že bych potřebovala kafe," řekla nakonec a zamířila k otvoru.


Joyeux Noël, možná Merry Christmas, ale hlavně - VESELÉ VÁNOCE! =)

23. prosince 2012 v 20:17 | Elena
Joyeux Noël, možná Merry Christmas, ale hlavně - VESELÉ VÁNOCE! =)

Prostě a jednoduše bez rozpisování - užijte si Vánoce (přece jenom, jsou jen jednou za rok), hodně dárečků pro všechny, skvělé jídlo, dodržte zvyky našich předků, nenechte se ovlivnit Santou Clausem a jinými podobnými, protože Ježíšek je prostě JEŽÍŠEK!, zajeďte si za příbuznými, vyveďte nějakou lotrovinu a pak se vymluvte na veselou vánoční atmosféru, nepodpalte dům vonnými svíčkami, rozbijte co nejvíce skleniček při ťuknutí s přáteli, po skvělém víně, pivu či klidně něčem silnějším nezapomeňte projevit své skutečné city a emoce (ikdyby to mělo znamenat, že seřvete souseda, protože prostě nesnášíte ty umělé soby před jeho domem), zapalte najednou všechny své celoroční zásoby ohňostrojů (jen ať si ostatní klidně nadávají, hlavní je, abyste si to užili), nezapomeňte svrhnout neopatrným pohybem stromeček a přivodit těm, co ho strojili, infarkt, kašlete na všechny diety, protože cukroví vám po zbytek roku nebude nikdo ochotný upéct,a...a...a.....

Prostě a jednoduše - Veselé Vánoce ;-)Elena


Je čas...

17. prosince 2012 v 19:14 | Elena |  Pavučina snů
,,Přišla jsi..."
Dívka stanula na vrcholu kopce. Byl tu krásný výhled na rozprostírající se zemi před ní, takový, že by se určitě nedal ani vysnít. Na okraji strmého srázu, vábícího do náruče propasti, stál on.
,,Ano, přišla jsem." Počáteční strach už ji opustil, proto její odpověď byla jen plna očekávání a naplněného štěstí, že je opět s ním.
S uklidňujícím výdechem odvrátil pohled od zapadajícího slunce. Místo toho se zaměřil na dívku, na její pronikavé modré oči, zlatavé vlasy, se kterými si troufale pohrával vítr a porcelánovou pleť. Nejistě si upravila záhyb tyrkysového svetru. Skvěle se hodil ke krajině plnou neznámých odstínů neznámých barev.
,,Je čas."

Kráska v růžovém

16. prosince 2012 v 17:52 | Elena |  Ztráty a nálezy
Tak jsem zašátrala v minulosti svých kdysi stáhnutých filmů a nemohla jsem odolat, abych si tenhle nepustila. Kráská v růžovém je přesně ten typ filmu (a že jich je poslední dobou docela málo), který bych zařadila do skupiny "V jednoduchosti je krása".
Nenáročná, mladistvá romantická komedie z dob osmdesátých let. Nevím, jak vám, ale mně tohle spojení přijde zajímavé a nabádá mne k puštění - a to 80. léta nijak zvlášť nemusím...


Pretty in pink


Hora na spadnutí

15. prosince 2012 v 16:31 | Elena |  Problémy (ne)všedního života
Jo, takhle to prostě dopadá, když si člověk nechá na sebe spadnout všechny odkládané činnosti. Nevyhnutelné, ale stejně nepříjemné. Ale můžu si za to pravděpodobně sama. Ten čtenářský deník - menší problém většiny zaneprázděných studentů - mi dává opravdu zabrat. Normálně mi nedělá nijaké potíže, ale tohle pololetí jsem chtěla číst "své" knížky a na Egypťana Sinuheta jsem prostě neměla náladu (a ani čas).

Trhlina v čase - 13. kapitola

15. prosince 2012 v 16:12 | Elena |  Trhlina v čase
,,Všichni víte, proč jsme tady," oznámil Harry ostatním. Komnata nejvyšší potřeby byla plná polštářů, na kterých seděli účastníci první schůzky Brumbálovy armády.
,,Abychom se naučili bojovat a nakopali Umbridgeové zadek," prohlásil někdo z kruhu. Ostatní se ihned hlasitě připojili.
,,Říká vám něco řečnická otázka?" Prohlásila naštvaně Hermiona. Harry ji jedním pohybem ruky zklidnil.
Kromě obvyklého přivítání ještě Harry (i Hermiona) zmínil, že od všech očekává loajalitu a taky i snažení.
Na konci schůze zbyla ještě trocha času. Harry navrhl vyzkoušení kouzla Expeliarmus. Rozdělil ostatní do dvojic a sám přecházel po komnatě.