Zastav se... nadechni se... začni žít.

Únor 2013

Kousek světla

20. února 2013 v 16:28 | Elena |  Svět naivních bláznů
Bylo to jako ve snu.
Seděla jsem v učebně biologie, u okna, aby ke mně proudil studený větřík rána. Ještě jsem měla spánkem zaslepené oči a matně si uvědomovala papíry plné poznámek před sebou. Venku byla dosud tma, ale taková, která už se vzdává vlády nad jitrem, aby za chvíli mohlo přijít světlo a uvrhnout nás do nového dne. Najednou mi nepatrný kousek světla dopadl na lavici. Další se propletl mými vlasy a vytvořil mi můj osobní světlejší odstín barvy. Očima jsem sledovala trasu jednotlivých paprsků, až jsem došla k cíli. Za oknem, tam v dálce, dál, než ty domy na kopcích, k nebi stoupalo sluníčko. Nejprve jen zlehka našlapovalo do orosené trávy v lukách, nenápadně roztahovalo své paprsky plné světel, až se nad městem mohlo konečně plně nadechnout a prosvítit nádhernou září vše kolem sebe.
Cítila jsem náhlou energii, která mi proudila místo krve jako tekuté zlato. Ještě chvíli jsem se dívala na zářný kotouč, než jsem musela odvrátit zrak, aby mne jeho krása neoslepila.


Elena

Never close our eyes

16. února 2013 v 19:15 | Elena |  Ztráty a nálezy
Tak tahle písnička u mě momentálně slaví úspěch (tak, jako u většiny mých přátel). Padla na "rodnou půdu" a se sluchátkama poctivě sedím u počítače a jedu, jedu, jedu... :D
Nemůžu se rozhodnout, co se mi na ní vlastně tak moc líbí. Námět? Text? Nebo ten zpěvák? (Popravdě mě ze začátku nijak moc nebral, ale když jsem si ho přehrála tak přibližně posté, už mi nebyl tak odporný :D - a přitom nijak nemusím kluky, co se líčí ;-))

8. kapitola - Po večírku

5. února 2013 v 19:00 | Elena |  Příběh Nancy Charlesnové
Při vypitém množství punče se Nancy pomalu, ale jistě zbavovala svých zábran. Zásady padly za své při druhém loku. Stála u stolu spolu s Michaelem a vyprávěly si své životní příběhy. Musela uznat, že se s ním docela dobře baví. Vždycky ho považovala za libového frajera, který bez špetky soucitu odkopne holku pro jinou. Po chvíli si přiznala, že se mýlila.
Nesuď člověka podle vzhledu, řekla kdysi Olivie. V tu vzácnou chvíli se chovala opravdu vyspěle.
Olivie. Nancy se nervózně kousla do rtu. Právě si tu povídá s přítelem své nejlepší kamarádky a evidentně jí to vůbec nevadí. Položila už několikátou sklenku na stůl.

Rebelka (Brave)

5. února 2013 v 15:34 | Elena |  Ztráty a nálezy
Za časů, kdy kamenné hrady jemně plynuly s krajinou, kdy se princové ucházeli o ruku princezen a kdy se v legendách nacházely pravdy, se odehrává příběh mladé Meridy, dcery krále Ferguse a královny Elinor. Jako princezna musí být dokonalá. Ale impulzivní Merida, která má své vlastní názory, se nehodlá podřídit tradici a starému zvyku. O její ruku se uchází tři synové lordů, jelikož jako jediná prvorozená dcera musí - dle pravidel a řádu- jednoho dne zastat místo královny po boku svého manžela; tak, jako její matka.
Ale co kdyby přeci jen existovala možnost, jak změnit svůj osud?

The Mysterious Ticking Noise

3. února 2013 v 15:36 | Elena |  Ztráty a nálezy
Tuhle rubriku jsem založila taky proto, abych náhodným pocestným, kteří navštíví můj blog připomněla některé "ztracené věci", které stojí za zmínku.
U nás ve třídě se novinky šíří rychlostí blesku. Někdo přijde s něčím novým - ať je to hudba, film, či něco jiného - a během maximálně dvou dnů to mají všichni ztažené, stokrát zkouknuté a ve skupinkách si citují zajímavé pasáže.
A to se k nám před pár lety takhle dostalo video: The Mysterious Ticking Noise