Zastav se... nadechni se... začni žít.

Červen 2013

Prozření (jako blesk z čistého nebe)

19. června 2013 v 18:16 | Elena |  Pavučina snů
Nedávno jsem zažila jakýsi druh prozření. Ne náboženské podstaty či něco takového. Spíše mi bylo na chvíli dovoleno otevřít oči.

Ve třídě jsem si na začátku školního roku sedla do zadní lavice. Nejen kvůli svému vzrůstu, který by mohl někomu menšímu vadit při vzhlížení k tabuli, ale možná je to spíše pozůstatek vrozeného pudu z dob, kdy jsme spali v jeskyních. Člověk musel mít vždy za sebou pevnou skálu, aby ho nemohlo zvíře nečekaně napadnout ze zadu a mít také otevřený výhled na vchod do jeskyně, aby mohl čelit případnému nebezpečí. Jsem neklidná a ošívám se, když za mnou někdo sedí a ve třídě to pociťuji silněji, než kdekoli jinde. Navíc se mi líbí, když mám o všem přehled, což z rohu místnosti mám dokonale ;)

Avena:Skrytá | Tři srdce, dva světy, jedno tajemství

2. června 2013 v 19:14 | Elena |  Knihy v mých myšlenkách

Kniha: Avena: Skrytá
Autorka: Marianne Curleyová
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2013

V jednom zapadlém údolí, které vypadá, že je jen kousek od místa, kde končí svět, žije dívka Ebony. Vím, zní to jako začátek pohádky o princezně, co nakonec najde svého vysněného prince a budou spolu šťastně až do smrti, ale není to tak. Protože nikdo neví, jestli tenhle příběh bude mít šťastný konec.

Taky se občas koukáte na svůj odraz a říkáte si, kdo že je ta osoba, která vám váš pohled oplácí?