Zastav se... nadechni se... začni žít.

Červenec 2013

Božský bastard | Sex, humor... a sex

12. července 2013 v 12:41 | Elena |  Knihy v mých myšlenkách
Kniha: Božský bastard
Autor: Christine Laurenová (pseudonym, poskládaný z jmen obou autorek)
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2013
Ambiciózní stážistka.
Perfekcionistický šéf.
A to zavání pořádnou šikanou.
A sexem.

Chloe Millsová, velmi chytrá a inteligentní pracovitá studentka MBA, která pracuje pro Ryan Media už více než šest let. Dře se, pracuje s nasazením, aby dokončila diplomovou práci a mohla vybudovat svou kariéru. Ale život, ruku v ruce s osudem, se rozhodli trochu jinak. A nebo se jen majitel společnosti rozhodne, že svému synovi předá významný post v rodinném podniku. A jelikož první problém vyvolá další, na pořadu dne jsou kancelářské konflikty, hádky a menší krize. A sex.

Zrovna jsem se skláněla nad stolem a ukazovala mu sadu grafů, když se to stalo.
,,Jejich časový harmonogram pro první fázi je trochu ambi -" Najednou jsem v půlce věty umlkla, dech se mi úplně zarazil v hrdle. Jeho ruka se mi jemně přitiskla na spodní část zad a klouzala dolů, až se usadila na křivce mého zadku. Za celých devět měsíců, co jsem pro něj pracovala, se mě nikdy záměrně nedotkl.

12. kapitola - Nenávist a strach

7. července 2013 v 12:14 | Elena |  Příběh Nancy Charlesnové
Uf, nakonec jsem to dokončila. Doufám, že mi tedy ještě Rainy někam neutekla :)

Probudila se sama v Komnatě nejvyšší potřeby. Potřebovala chvíli, aby si urovnala, co se vlastně včera stalo. A bylo to vůbec včera? Nebyla tu okna, takže nijak nemohla určit, jestli je stále stejný den nebo tu strávila celou noc.
Oblékla si svou košili a zděšeně si uvědomila, že na ní chybí veškeré knoflíky. Alespoň sukně byla v pořádku. Postel, která ještě nesla stopy z nedávného incidentu v podobě potrhaného prostěradla a všude se povalujících polštářů, nechala za sebou, a co nejrychleji vyběhla na chodbu. Tížila ji myšlenka, co se stalo a hlavně proč se to stalo. Nedokázala si odpovědět, ale byla příliš zaměstnaná tím, aby prošla celou školou nepovšimnuta až do své kolejní věže, že si úvahy nechala na později.
Podle venkovního počasí a barvy oblohy mohla soudit, že se stmívá, tudíž přichází večer. Ale nemohla si tím být jistá, protože v tomhle ročním období nebe svůj odstín ve dne nikterak neměnilo.
Teprve před sochou orla, chránící vstup do Havraspárské věže, si uvědomila, že nemá boty.
,,Proč slunce vychází dříve, než zapadá?" Socha jí už položila otázku a trpělivě čekala na Nancyinu odpověď. Ta si ale nebyla jistá, jestli opravdu chce jít dovnitř. Zrovna ve večerních hodinách tam bylo přítomno dost studentů na to, aby mezi nimi nemohla proklouznout do dívčí ložnice.
,,Já…" chystala se odpovědět, ale socha už odkrývala vstup. Udělala krok směrem dovnitř, ale osoba z druhé strany prahu udělala to samé, takže do sebe narazili.

Ready player one: Hra začíná

2. července 2013 v 14:22 | Elena |  Knihy v mých myšlenkách
Kniha: Ready player one: Hra začíná
Autor: Ernest Cline
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2012
Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny.
Jednoho dne však zakladatel této videohry, James Halliday, zemře a zanechá po sobě zajímavou zprávu světu: kdo najde Velikonoční vejce, ten získá jeho veškerý majetek ve výši 240 miliard dolarů.
Rozpoutá se hotové peklo. A když se následně vytratí hranice mezi virtuálním a skutečným světem, začíná boj o život.