Zastav se... nadechni se... začni žít.

Červenec 2015

Knihy v mém životě.

31. července 2015 v 13:48 | Elena
Někteří z vás možná ví, že jsem se minulý rok rozhodla zúčastnit knižní výzvy. Navolíte si počet knížek, které se během roku pokusíte přečíst. Měla jsem celkem vysoké ambice, přeci jenom - 60 knih je holt 60 knih. Ale upřímně, ačkoli mi to nevyšlo, jsem se sebou docela spokojená. Byly mi doporučeny knihy, ke kterým bych se možná ani nedostala, a to by byla opravdu velká škoda.


Za rok jsem se dopracovala ke 38 knihám. Takže víc jak půlka, jipí! :) Alespoň něco pozitivního. Každopádně jsem byla trochu smutná, když nastal březen a výzva tak nějak vyplynula. Proto jsem se rozhodla (někteří tuší podle názvu článku), že s tím budu pokračovat dál, bez časové omezení. Seznam knih, které jsem přečetla = tím pádem se objevily v mém životě.

3. kapitola | Pouhý sen?

29. července 2015 v 22:08 | Elena |  Elena
,,Tímto způsobem se polykarbonové kyseliny mohou za pomoci kovového prvku..."
Upřímně, za posledních pár měsíců jsem nebyla schopná si dělat v chemii poznámky. Proto jsem se teď nemohla divit, že absolutně nerozumím probírané látce. Nijak mě to ale nerozrušilo - na test se vždycky dá nějak naučit a navíc jsou daleko důležitější věci na stresování. Jako například to, jak moc budu mít dnes štěstí v neštěstí.
Se zvoněním jsem se zvedla z místa. Cestou do jídelny jsem uvažovala, jestli mám to rádoby maso s rajskou omáčkou nebo další suchý zeleninový salát. Fronta je má každodenní pomalá smrt. Desítky studentů se snaží natlačit do dveří, které jsou snad stavěné na míru malým prvňáčkům. Nikdo se nemůže hnout tam ani zpět, jen se čeká, až se dav posune a člověk bude moct zase dýchat.
,,Ahoj Eleno," otřel se mi nenápadně o ucho. Strnula jsem a nevědomky zadržela dech. Neotáčela jsem se a jen doufala, že si tady nic nedovolí.
,,Ty mne ani nepozdravíš?" Na okolní studenty musel působit jako můj nejlepší přítel, se kterým jsem se pohádala a on se se mnou, chudáček, snaží komunikovat. Skoro pravda, jen kdyby mi tak pevně nesvíral to zápěstí.
,,Ahoj, Kubo," odpověděla jsem mdle. Cítila jsem, že se usmál. Stoupl si těsně za mě; nedovolil mi sebemenší pohyb navíc.