Zastav se... nadechni se... začni žít.

Filmem proti prokrastinaci.

23. února 2016 v 20:44 | Elena |  Svět naivních bláznů
Po dlouhé době se k vám opět vracím s nějakým tím článkem, abych blog neměla jenom jen tak na ozdobu. Budu se stále vymlouvat na maturitu, protože mi přijde, že nedělám nic jiného, než sedím u počítače, ťukám jak zběsilá jména a letopočty a bitvy a biskupy a panovníky a revoluce a dynastie a... já se ještě nezmínila, že maturuji z dějepisu? No, nedivím se, já si to taky ještě nepřipustila. :D
Už si nepamatuji, kdy jsem naposledy byla unavená, že jsem četla knížku do 4h do rána, protože jsem si řekla, že bych měla číst ty knížky, co jsem si prozíravě a takticky vybrala k maturitě... noup, oukej, přejdeme tu část, kdy se vás budu snažit přesvědčit, jak jsem pilná jako včelička a tu Kytici si opravdu přečetla a vůbec si ji nestáhla z internetu, protože to nepovažuji za bůhví jakou dobrou četbu - ano, děkuji několika milým pánům a paním, že bojovali za český jazyk a způsobili věc jménem Národní obrození, ale to je asi tak vše, co jim mohu poskytnout, jelikož jejich knížkám se vyhýbám jako upír česneku, čert kříže, chemik humanitním vědám.. no, zkrátka chápete.

Ale o tomhle jsem vůbec mluvit nechtěla. :D

Jako správný milovník dobrého jídla, ležení u filmů/seriálů s přítelem (když není v dosahu, plyšákem) a čumění do zdi, když nemůžu usnout, se nemohu stále nechávat vyšťavovat maturitou. Proto si jednou za čas (2x do dne) dopřeji nějaký ten menší seriálek nebo filmek, abych z toho úplně nezcvokla.
A, někteří začínají chápat. Ano, podělím se s vámi o mé filmy, které mě v posledních dnech nadchly a u kterých jsem si řekla, že vůbec nebude vadit, když se na ně podívám znovu (a znovu) ;)

1. RESIDENT EVIL

Slyšela jsem o něm jako o klasice, ale neviděla. Takový byl můj stav až do minulého měsíce. Věděla jsem, že takový film existuje a nevím proč, ale líbí se mi ten název (vždycky, když ho říkám, zní to hrozně drsně). Takže jsem si stáhla první díl s tím, že to tedy zkusím. No a paráda. Totálně mě to nadchlo. Kdo neví, já zbožňuji různé antiutopické a dystopické světy (kterých je teď kolem nás požehnaně), takže tohle byla pro mě jasná trefa do černého, modrého, prostě do jakékoli barvy. Není to tak "dětské" jako například Divergence, hlavní hrdinku si zamilujete (v prvním díle mi sice přišla dost zmatená, ale měla k tomu své důvody). Navíc v dalších dílech, které jsem si následovně stáhla, má hnědé vlasy (viz fotka) a děsně jí to sekne, když tam dělá takový ty "huáchňápáhu" chvaty a střílí do všech zombie okolo.

A krátký nástin? (ne moc spoilerů, jenom trošku na navnazení)
Společnost Umbrella se tváří, jak strašně pomáhá lidem svým věděckým výzkumem, ale jak to tak bývá, je to jenom zástěrka pro její skutečný záměr. V podzemních laboratořích, kde se celý komplex nazývá Úl, se vyvíjí biologické zbraně, které jsou poté prodávány za velké peníze různým kupcům po celém světě.
V prvním díle někdo v Úlu rozbije ampulku plnou zákeřného viru, který vás promění v krásnou, chodící, vražednou a lidského-masa-chtivou zombie. Všichni pracovníci jsou proměněni, ale počítačový systém je uzavře v podzemí. Ale tohle výpravná skupina, jež se má dostat do komplexu, aby zjistila příčinu katastrofy, neví. A celá série může začít (přičemž každý díl stojí za to).

2. LUCY

Ano, ano. To je teprve chuťovka. A stejný případ jako u Residenta - slyšela jsem, neviděla jsem, nezvítězila jsem.. ehm, ne, to je něco jinýho. Každopádně jsem prošvihla tenhle film v kině, ale znáte to - nudný večer, nic se vám nechce dělat (škola už vůbec ne), tak co si stáhnout nějaký film, o kterém jste prohlásili, že ho prostě chcete vidět, ale ještě jste se k tomu nedokopali? U tohohle případu ovšem doporučuji najít si na to opravdu čas a zkouknout to celé najednou, přičemž vás u toho nebude rušit mladší sourozenec třískající vám hračkou o hlavu nebo rodiče, ať už do háje jdete uklidit to nádobí.

Vcelku jednoduchý příběh, avšak když se do něj ponoříte, zjistíte, že se v tom dá najít o mnoho víc. Takže tu máme Lucy. Skoro nic o ní nevíme, žádné nudné detaily o rodičích pracujících jako učitelé/manažeři/inženýři/popeláři, nudné minulosti předtím - prostě ani jeden rušivý element, který ve výsledku opravdu není nutný. Následkem sledu několika událostí se dostane do drogového doupěte pana Janga, jenž se právě dostal k nejnovější droze na černém trhu. Přeskočíme pár minut filmu - Lucy se probouzí, má v břiše zašitý sášek s modrým práškem, který má dostat přes hranice. Vinou ne příliš milého zacházení jejích věznitelů se sáček roztrhne a droga jí vnikne do těla. Ne, že by začátek byl nudný, ale teď teprve začíná to pravé pošušňáníčko - Lucy se díky droze (je to vlastně uměle vytvořený hormon, který se vyskytuje v těle těhotné ženy, aby dítě rostlo, sílilo, tvořily se mu kosti apod.) otevírá její mysl do netušených možností (jak známo, lidé prý využívají pouze 10% své mozkové kapacity). Sledujeme její cestu a postupně se nám ukazuje, na jaké úrovni její mozková kapacita je. Pomalu začne ovládat mysl jiných lidí, okolní předměty, slyší jiné frekvence vln...

3. THE GUARDIANS OF THE GALAXY

Jop, tak tohle bych mohla sledovat pořád dokola (ne, že bych to už dávno nedělala... asi tak 10x shlédnuté?). Viděla jsem to poprvé s kamarádem během naší debky - já z matury, on ze zkoušek - a dlouho jsem se tak nezasmála (tedy, do doby, než jsem viděla Deadpoola, ale o tom až za chvíli).
Obecně Marvelovky nesleduji, nečtu komiksy ani nesbírám akční figurky, viděla jsem asi dva díly série Iron Man, ale že bych měla pocit nějakého nadšení... ale jakmile Peter Quill pustil Come and get your love na svém starém přehrávači kazet a přitom se snažil ukradnout vzácný artefakt z opuštěné planety ve vzdálené galaxii, člověk začíná tušit, že tohle přece jenom bude jiný šálek piva.

A nějaké informace? Zkusím to pojmout tak, abych vás na to nějak navnadila, i když tak trochu doufám, že to z poloviny zvládne obrázek výše ;)
Hlavní hrdina Peter Quill kdysi žil na zemi, ale jako malý byl unesen. My ho potkáváme v době, kdy se z něj stal plenitel a zároveň terč záporáka Ronana (nikdo neví, kdo to je, ale má děsivou kápi, takže...). Shodou okolností se setká s Gamorou, dcerou boha Thanose, Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem (i když mu všichni říkají křeček), Grootem, humanoidní rostlinou s velmi omezenou slovní zásobou a Draxem Ničitelem, jenž zastoupil roli "ten blbec s horou svalů" - prostě typicky různorodé bytosti, které spolu musí nějak vyjít, aby si zachránily zadek a zároveň osud celé galaxie.

4. DEADPOOL

Ale no tak. Museli jste čekat, že to přijde. Ano, i já jsem navštívila kino se záměrem shlédnout tohohle červeného hrdinu s dokonalým zadkem, jak o sobě rád tvrdí. Ve svém okolí jsem od nikoho neslyšela, že by se mu to nelíbilo, což byla sakra dobrá reklama, takže jsem v očekávání seděla v křesle zabořená až po uši a netrpělivě čekala na zhasnutí světel.
Malinko odbočím - když jsem potom psala kamarádce, že už jsem byla v souvislosti s filmem tak říkajíc "odpaněna", odpověděla jenom: "Taky ses smála už od prvních 2 vteřin?"
Jak jinak. A opravdu nepřeháníme. Už jenom titulky hlásající, že ve filmu hraje "britský padouch, totální dement a vypatlaná teeanegerka", není moc prostoru na přemáhání smíchu. Vedle mě sedělo několik studentů, kteří připomínali Sheldona a Leonarda z Big bang theory, jelikož se tam nahlas bavili o souvislosti s komiksy a smáli se narážkám na ostatní Marvelovky a X-meny (snažila jsem se, ale asi 2 jsem neměla šanci rozlušitit).

Takže, máme tu červený oblek, dokonalý zadek, nesmrtelnost a týpka, který si nehlídá, co mu leze z huby. What a perfect combination. Tady není ani co dodat - jasně, že tu máme záporáka, který je ale tentokrát dost chatrný, i když svou roli plní dobře, ale jak už je to zvykem, na něm vlastně vůbec nezáleží. Prostě to musíte vidět. Vtípky se nedají interpretovat bez toho, aniž byste viděli souvislosti a okolnosti. Běžte na to = dostane vás to.
A hlavně v angličtině, PROSÍM! :D (nechci vidět český dabing... don't let kill his jokes, please)


Elena
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama